Silhouette: ostrov nejen pro líbánky

 

Ostrov Silhouette si vás získá na první setkání. Jakmile připlujete lodí z Mahé a strávíte na tomto panenském místě prvních pár hodin, nedotčená krása ostrova Silhouette vám dá zapomenout na všechen shon a starosti běžného života. Zcela pak pochopíte, že i příroda sama si své zázraky snaží ochraňovat, daleko od civilizace. Ostrov Silhouette je vzdálen od Mahé cca 20 kilometrů a je 3. největším granitovým ostrovem na Seychelách. Nejvyšším bodem ostrova je hora Mount Dauban (740 m), díky které je zde ostrov druhým nejvyšším.

Silhouette - Seychelles

Silhouette – Seychelles /Hilton Labriz Resort & Spa

Mezi Mahé a Silhouette operují několikrát za den malé trajekty provozované od Hilton Labriz Resort & Spa, který je zároveň jediným resortem na ostrově. Kromě resortu zde najdeme možnost ubytovat se i v několika soukromých apartmánech, ale co se týče restaurací, sportovního a lázeňského zázemí, hlavní roli zde hraje již zmínění resort. Však i nástupní/ výstupní molo bylo vybudování v La Passe, nedaleko Hilton Labriz Resort & Spa.

Silhouette - Seychelles

Silhouette – Seychelles /Hilton Labriz Resort & Spa


Ubytování v Hilton Labriz Resort & Spa:

Ubytování na Silhouette


Mohlo by vás také zajímat o Seychelách: 


Co dělat na ostrově Silhouette

Jedinou osídlenou vesnicí je již zmiňovaná osada v La Passe, kde se nachází i jediný oficiální přístav na Silhouette. Je tedy pochopitelné, že i většina obyvatel (cca 150) žije v blízkém okolí. Další menší osada je na druhé straně ostrova, Grand Barbe. Na ostrově neexistují žádné klasické silnice a nenajdeme zde ani běžná auta. Potkat tak můžete pouze několik elektrických vozů, většinou patřících k resortu.

Silhouette - Seychelles

Silhouette – Seychelles /Hilton Labriz Resort & Spa

Turistické stezky 

Na ostrově Silhouette najdeme dobře udržované turistické stezky, po kterých je možné se vypravit na treky za obdivováním tamních přírodních krás. Značené stezky vás dovedou k plážím a nechají vás prozkoumat i část místního deštného pralesa. Chloubou ostrova je jistě i zajímavost, že se zde vyskytuje většina ze 75 endemických rostlin nacházejících se na seychelských ostrovech. Vnitrozemí Silhouette je národním parkem a dle ekologů se zde nachází jedna z nejbohatších biodiverzit v celém Indickém oceánu. Od roku 2010 je pod ochranou 93 % ostrova a dalo by se říci, že slouží jako živé muzeum. Želvy jsou pro seychelské ostrovy symbolické, stejně jako vzácné kokosy palmy Coco de Mer. Není tedy divu, že místní odlehlé pláže ostrova Silhouette jsou také často vyhledáváné karetami ke kladení svých vajíček.

Silhouette - Seychelles

Silhouette – Seychelles /Hilton Labriz Resort & Spa

Silhouette - Seychelles

Silhouette – Seychelles /Hilton Labriz Resort & Spa

Nachází se zde mořský národní park, který se věnuje ochraně životního prostředí a kromě pozorování místní biodiverzity a zkoumání endemických rostlin, má na starosti také pořádání výletů za působivými horskými výhledy, na divoké pláže, či prostě jen za pozorováním tamní fauny a flory. Na nenáročně procházky se můžete vypravit i sami z hotelu, na ty náročnější se doporučuje využít služeb průvodců.

  • Pláž Anse Patates

Co se týče výletů, výchozím bodem pro všechny je La Passe, a proto ani výlet k této skalnaté a divoké pláži nezačíná jinde. Jedná se o pěknou a poměrně nenáročnou procházku, na jejímž konci na vás čekají dechberoucí výhledy a téměř vždy i opuštěná pláž jen pro vás.

  • Pláž Grand Barbe

Krásná pláž vzdálena cca 3 h středně náročnou túrou od resortu. Cestou a u pláže je často možné narazit na volně se žijící želvy a nedaleko od pláže se nachází i stará plantáž. Nedaleko navíc můžete dojít k mauzoleu, které je místem posledního odpočinku několika členů rodiny Daubanů, bývalých majitelů ostrova Silhouette. Tato francouzská rodina Daubanů vlastnila kdysi celý ostrov a je silně spojena s historií ostrova. Teprve od roku 1983 přešel ostrov do vlastnictví státu.

Rodina Daubanů na ostrově Silhouette nechala vykácet část pralesu a pěstovala zde vanilku, skořici, ale také kávu a kokosové ořechy. Díky tomuto hospodaření zaměstnávala rodina stovky zaměstnanců. Navštívit můžete i starý plantážnický dům, který je zrekonstruován a slouží v La Passe jako restaurace resortním hostům. Pokud se na ostrově Silhouette ubytujete, určitě si na místní kreolské kuchyni pochutnáte.

Silhouette - Seychelles

Silhouette – Seychelles /Hilton Labriz Resort & Spa

  • Anse Mondon

Přibližně po 2 hodinách cesty, vedoucí většinou po velkých hladkých skalnatých plochách, dojdete k další úchvatné zátoce, kde na vás čeká podívaná na pestrobarevná hejna ryb, které je možné pozorovat v průzračné vodě i ze břehu. Stezka se řadí mezi ty náročnější na ostrově.

  • Výšlap na Mont Dauban (740m)

Vypravte se s průvodcem do mysticky oblačného pralesu a na konci na vás za hezkého počasí budou čekat dechberoucí výhledy do okolí.

Vodní sporty

Vodní sporty je možné provozovat v rámci resortu Hilton Labriz Resort & Spa. Těšit se můžete na kayaky, potápění, ale také např. na rybaření z lodi.

Silhouette – Seychelles /Hilton Labriz Resort & Spa


Ať už se na Silhouette vypravíte za krátkým výletem, nebo si na ostrově dopřejete delší dovolenou, přejeme vám, abyste si z tohoto tajuplného ostrova, protkaného spoustou pověstí a pirátských legend, přivezli spoustu příjemně nezapomenutelných zážitků.

Po předchozí domluvě s hotelem bylo obvykle možné zaplatit si cestu lodí jako denní návštěvu ostrova, případně i resortu a tamní restaurace. Některé výletní společnosti měly výlet na Silhouette také v nabídce. Vzhledem ke covidovým opatřením je v současné době dobré informovat se v resortu dopředu ohledně aktuálních možností návštěvy ostrova. Každopádně samotný pobyt v Hilton Labriz Resort & Spa je jistější variantou návštěvy ostrova Silhouette. 

Před plánováním dovolené na Seychelách si vždy kontrolujte aktuální podmínky vstupu do země na mzv.cz 


Vydejte se i jinam: