Ráj na zemi, kde na vás čekají pohádkové pláže, unikátní kokosy a želvy přes cestu. Řeč je o Seychelách, jedné z nejzajímavějších exotických destinací, která byla a stále je považována za jednu z nejluxusnjěších zemí pro vaši jedinečnou dovolenou s nezapomenutelnými zážitky. Pro spoustu cestovatelů je stále těžko uvěřitelné, že i takový ráj, jakým jsou Seychely, je možné procestovat relativně levně a na vlastní pěst. K tomu, abyste Seychely levně mohli poznat a ochutnat po svém totiž nepotřebujete statisícový rozpočet, mnohdy postačí, když se vzdáte svých vysněných představ o luxusní exotické dovolené v 5 hvězdičkových resortech a dovolená na Seychelách se pro vás stane rázem dostupnou destinací.

Seychely - ostrov Mahé - Four Seasons Resort / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ostrov Mahé – Four Seasons Resort / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Seychely jsou považované za bezpečnou zemi a v posledních letech se sem nabízejí téměř pravidelně i cenově dostupné letenky. Rezervovat si zde apartmány za výhodnou cenu také není nikterak složité a díky pověsti oblíbené self catering destinace, se nemusíte obávat ani nutnosti stravovat se v drahých restauracích. Pokud si však nedokážete představit, že si budete během své exotické dovolené sami vařit a navštěvovat místní kreolské take away bary, pak na levné cestování po Seychelách spíš zapomeňte. All inclusive dovolená na Seychelách je považována za jednu z nejdražších v oblíbených exotických destinacích. Tím samozřejmě nevylučuji akční nabídky, kdy se vám podaří čas od času narazit na cenově výhodné zájezdy na poslední chvíli, mnohdy mimo hlavní sezónu.

Jak si jednoduše naplánovat vaši individuální dovolenou na Seychelách?

Pokud letíte do této destinace poprvé, určitě doporučuji naplánovat si klasický okruh přes tři hlavní obydlené ostrovy, Mahé – Praslin – La Digue, které jsou propojeny pravidelnou a spolehlivou dopravou místními trajekty. Každý z těchto ostrovů je něčím výjimečný, a proto by byla škoda trávit svůj první pobyt na Seychelách pouze na jednom z nich.

Hlavní město Victoria naleznete na ostrově Mahé, kam s největší pravděpodobností budou směřovat i vaše letenky. Severní čast ostrova a především pak oblast v okolí Beau Vallon, je považováná za nejrušnejší místo na Seychelách, kde to i nejvíc žije. Pokud dáváte přednost pulsujícím destinacím a rádi se přidáváte do víru nočních zábav, potěším vás i tím, že zde naleznete nejlevnější možnosti ubytování i stravování. Ať už se ubytujete kdekoliv na ostrově Mahé, vynechat byste neměli tradiční gurmánské kreolské trhy pořádající se právě u pláže Beau Vallon jedenkrát týdně, většinou ve středu. Místní speciality zde budete moct ochutnat za zlomek ceny oproti restauracím a navíc na vás dýchne i pravá seychelská atmosféra.Pro ty, kteří dávají přednost klidnějším místům, doporučuji se poohlédnout po ubytování v jižní části ostrova. Osobně jsme pro náš první pobyt na Seychelách zvolili oblast Baie Lazare na jihozápadě ostrova Mahé a rozhodně jsme této volby nelitovali. Místo se pyšní nejenom luxusnímí resorty světově proslulých názvů, ale i možností dostat se k těm nejhezčím plážím na ostrově. Určitě jste již někdy zahlédli exotické rumy ze Seychel. Ochutnávku a prohlídku v místní Takamaka rhumérii si ponechte jako plán B pro deštivé dny. Překvapit by vás mohla místní čajová továrna. Sice se zde nesetkáte s nekonečnými čajovými plantážemi stejně jako na Srí Lance, ale od místní továrny je krásný výhled do okolí a i samotná prohlídka bude zajímavým zpestřením vaší exotické dovolené na Seychelách. Nezapomeňte ani na nákup suvenýrů v místní prodejně čajů. Tipem od nás jsou citronelový a vanilkový čaj.

Druhým ostrovem, na který se dají sehnat také často letenky, je nedaleký Praslin. Někteří cestovatelé tento ostrov při své cestě vynechávají, já vám však radím, abyste se o jeho návštěvu neochudili. Připravili byste se totiž o několik unikátních zážitků, které se nabízejí právě a jen na tomto ostrově. A jak se sem dopravit? Rezervujte si jízdenku na jeden z pravidelných trajektů, nebo si chyťte malé letadlo v akční nabídce přímo z Mahé. Jakmile budete na ostrově, zajeďte si i k samotnému letišti a vyčkejte na nedaleké pláži, nad kterou tato letadla přistávají. Naskytnou se tu pro vás perfektní momenty pro začínající i pokročilé spottery, neboli pro fotografy zachycující svými snímky přistávající či vzlétající letadla. I já si tu pár svých fotek stihla ukořistit. Za největší lákadla jsou zde však považované přírodní parky, kde rostou unikátní palmy Coco de Mer. Jejich kokosy jistě znáte z mnoha seychelských fotografií, neboť bývají jedním z hlavních symbolů této země. To jakému z přírodních parků jsme dali osobně přednost a proč, se dočtete v jednom z dalších příspěvků zde na webu. V neposlední řadě je na Praslinu velkým lákadlem jedna z nejhezčích pláží, prý i světových, Anse Lazio. Nicméně za nás hlasujeme bez váhání spíš pro vedlejší pláž, Anse Georgette, která není tak lehce dosažitelná a možná i tím si stále zachovává svou panenskou tvář.

Přečtěte si také:

 

Take si necháváte to nejlepší nakonec? Pak se vypravte na poslední noci vašeho putování po Seychelách na ostrov La Digue. Ostrov, kde stále ještě, i v roce 2018, převažuje osobní doprava jízdními koly před cestováním auty. I když ani ty zde již nejsou (bohužel) výjimkou. Setkat se zde můžete i s volskými povozy, které se však již využívají převážně k oslavám a při svatbách dvojic, které si sem, na rajský ostrov La Digue, přijeli říci si své Ano. Pokud jste si někdy prohlíželi s úžasem stránky luxusních cestovních kanceláří nabízejících dovolenou v exotice, určitě si vybavujete majestátná skaliska, která jakoby vyrůstala z tyrkysových lagun moře a ukrývala mezi sebou bělostné pláže slibujíc nezapomenutelné dovolenkářské zážitky. Pokud jste o právě takové dovolené v ráji řadu let jen snili, na La Digue se vaše sny mohou stát nejreálnější skutečností. Cenově výhodného ubytování se zde nenabízí v tak hojném počtu, jako je tomu na předchozích dvou ostrovech, nicméně, když začnete s hledáním apartmánů dostatečně včas, můžete si ulovit cenově zajímavý pobyt i na La Digue. Osobně jsme právě zde bydleli nejlevněji.

Na výlety se vypravte napříkald do L’Union Estate parku, kde získáte přístup k jedné z nejvíce fotografovaných pláží světa, Anse Source d’Argent, uvidíte na vlastní oči, jak se pěstují vanilkové lusky a když budete mít štěstí, budete se moct zúčastnit i krmení velkých želv. Na další celodenní výlet se vypravte na pobřežní trek přes tři rajské pláže na jihovýchodě ostrova. Ke Grand Anse, odkud trek začíná se pohodlně dopravíte zapůjčenými jízdními koly a dále již pokračujete přes džungli po svých, přes Petite Anse až Anse Cocos, kde je i jedno z nejhezčích šnorchlování a potápění, když budete mít štěstí na klidné moře. Na cestu se posilněte místními banány a žízeň vám pomůže zahnat čerstvý mladý kokos, resp. kokosová voda.

Krásnou dovolenou!

 

Stránku Levně na Seychely průběžně doplňuji o informace, rady a tipy pro vaši vlastní nezávislou dovolenou v tomto ráji, které naleznete pod záložkou O Seychelách – Seychely bez cestovky

Inspirovat se můžete i mým blogem: dovolenkarka.cz

Nebo navštívit mé další projekty Levně na Maledivy a Levně na Srí Lanku

Vaše dovolenkářka