Dovolená na Seychelách: ověřený 12 denní itinerář

^ Zde si porovnejte ceny ubytování ve zvolené oblasti ^


Chcete si splnit cestovatelský sen a podívat se na Seychely bez cestovky? Po vašich četných dotazech a prosbách jsem pro vás sepsala ověřený 12 denní itinerář na Seychely, ve kterém naleznete konkrétní informace, kolik vás taková dovolená v ráji může stát. Tento příspěvek bude konkrétní, nebudu se tedy více rozepisovat a vy se nechte inspirovat následujícím itinerářem, který berte jako výchozí inspiraci. V rozpočtu počítát s dovolenou pro 2 dospělé osoby. Dle potřeby si itinerář rozšiřte či zkraťte a upravte ceny dle konkrétního zvoleného ubytování a počtu osob.

 • Počasí na Seychelách
 • Stravování na Seychelách
  • Na základě informací v tomto článku si udělejte představu o cenách a možnostech stravování na Seychelách. V následujícím rozpočtu s touto položkou nepočítám. Připočtěte si hodnotu dle vašich indiviuálních potřeb.

Seychely, ostrov La Digue, pláž Grand Anse / foto: Petra Švehlová Stowasserová

1, Koupě letenek na Seychely 

 • Počítám s cenou 12- 14.000 Kč na osobu
 • Přílet na Mahé (pokud se vám za tuto cenu podaří sehnat letenky s příletem na Praslin a odletem z Mahé, neváhala bych je zakoupit, ušetříte tak za první cestu trajektem)
 • Předpokládám přílet na Mahé v časných ranních hodinách
 • Doporučuji plánovat pobyt na ostrově Mahé přes středu, kdy se v Beau Vallon, v podvečerních hodinách, konají tradiční kreolské trhy, kde se můžete za velmi dobré ceny seznámit s bohatou a chutnou nabídkou kreolské kuchyně (více se dočtete v článku o stravování na Seychelách)

Celkem 24- 28.000 za letenky pro 2 osoby

 • V ceně nepočítám náklady na cestu k letišti, doplňte si osobně dle místa odletu, zda platíte za parkování a cestu k letišti

Ostrov Praslin – letiště / foto: Petra Švehlová Stowasserová

2, Pojištění při cestách za exotikou

Spousta z vás má základní cestovní pojištění v rámci platebních karet. Zkontrolujte si však, zda je krytí dostatečné a zda platí pojištění i pro Seychely (některá tato roční pojištění se totiž vztahují pouze na cesty po Evropě).

Osobně mám nejlepší zkušenosti s cestovním pojištěním od Axy, které mě v roce 2017 – 2018 krylo i při cestách po operaci srdce. V současné době nabízí i další zajímavé varianty rozšíření pojištění. Kromě rizikových sportů můžete zvolit připojištění i za to, pokud se vám stane úraz v zahraničí v době, kdy jste si dali 1- 2 skleničky alkoholu. Spousta cestovatelů totiž zapomíná na fakt, že je v případě požití alkoholu standardní pojištění většinou nekryje.


cestovní pojištění AXA se slevou 50 %

Seychely, ostrov La Digue, pláž Petite Anse / foto: Petra Švehlová Stowasserová

3, Ubytování a plánování dovolené na Seychelách 

Praslin / 3 noci

Při brzkém ranním příletu na Seychely považuji za ideální variantu přesunout se pro první 3 noci na ostrov Praslin (pokud seženete akční letenky s příletem na ostrov Praslin a následným odletem z Mahé, máte ušetřenou jednu cestu trajektem).

 • Cena za ubytování s vlastním stravováním: cca 2- 4.000 Kč / noc
 • Cena za ubytování na ostrově Praslin celkem: cca 6- 12.000 Kč

Tipy na ubytování na ostrově Praslin:

Tipy na výlety na ostrově Praslin:

 • Fond Ferdinand nebo Vallée de Mai? 
 • Ostrov Praslin: jak se dostat na pláž Anse Georgette
 • Tip na soukromé výlety lodí k okolním blízkým ostrovům: můžete si objednat výlet lodí, které doporučují majitelé vašich ubytování, nebo si individuálně zajít na věřejnou pláž Cote d’Or a domluvit si soukromý výlet s některým z místních rybářů, majitelů loděk. Počítejte s cenou cca 100 EUR / za cca 2- 4 hodinový výlet ve 2 osobách.

Seychely, Praslin: Fond Ferdinand/ foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely, Praslin – ubytování v soukromé vile s vlastním přístupem do moře


La Digue / 4 noci

Druhým ostrovem, kam se vypravíte, je pohádkový La Digue. Na tomto ostrově se dopravujte na kole či pěšky. Kolo si zapůjčíte přímo v přístavu, nebo vám ho za zvýhodněnou cenu mohou nabídnout v rámci vašeho ubytování. Počítejte s cenou okolo 5- 20 EUR na osobu a den (obvyklá je cena od 100 rupií za běžné kolo na den). Většinou platí, čím déle budete mít kolo pronajaté, tím levněji vás pronájem na den vyjde. Osobně jsme měli kola zajištěná od naší paní majitelky ubytování. První a pátý den jsme měli zadarmo, a proto jsme se dostali na levnější cenu na den. Stále platí, že dlouhodobé pronájmy je možné získat se slevou.

 • Cena za ubytování s vlastním stravováním: cca 1- 4.000 Kč / noc
 • Cena za ubytování na ostrově La Digue celkem: cca 5- 16.000 Kč

Tipy na ubytování na ostrově La Digue:

Tipy na výlety na ostrově La Digue:

Aktuální informace ohledně půjčení kola na La Digue od Šárky Morávkové z Alias Tour (Specialista na velkoměsta): 

 • pronájem stabilních kol- trojkolek na den vyjde na cca 270 rupií / pouze 1 den – 300 rupií
 • krátkodobý pronájem klasických obyčejných kol stojí cca 100 rupií za den / pouze 1 den – 150 rupií
 • dvoukolo pro dva – cena jako za tříkolku
 • elektrokolo – cena za den 400 rupií / na 2 dny a více za 300 rupií na den

Nejfotografovanější pláž Anse Source D’Argent, La Digue, Seychely / foto: Petra Švehlová Stowasserová


Mahé / 4 noci 

Posledním, třetím ostrovem tohoto itineráře je ostrov Mahé. Největší seychelský ostrov s hlavním městem Victoria jsem si na závěr ponechala schválně. Tento itinerář počítá s ponájmem auta až na tomto ostrově a jeho výhodou bude i fakt, že se na závěr vašeho pobytu dopravíte bez problémů na letiště. Případně, pokud budete mít pozdní odlet ze Seychel, můžete si i poslední den užít výlet po Mahé s pronajatým autem a nemusíte žádat o pozdní check-out či čekat dlouhou dobu na letišti.

 • Cena za ubytování s vlastním stravovaním: cca 2- 4.000 Kč / noc
 • Cena za ubytování na ostrově Mahé celkem: cca 8- 16.000 Kč

Tipy na ubytování na ostrově Mahé:

Tipy na výlety na ostrově Mahé: 

Půjčení auta na ostrově Mahé:

 • Auto si můžete zapůjčit přímo po příjezdu trajektem v přístavu od individuálních zprostředkovatelů. Pokud chcete  mít jistotu, že máte auto zajištěné, můžete si ho domluvit předem online, či po příletu navštívit některou z půjčoven přímo na letišti na Mahé a domluvit si pronájem tak, aby vám bylo auto přistaveno v daný den a hodinu u přístavu.
  • Pro pronájem auta počítám s cenou 50 EUR / den a počtem nocí 4  (cena může být vyšší i nižší – záleží na zvoleném typu auta, společnosti a vybraných doplňkových službách a pojištění)
  • Celkem za pronájem auta na 4 noci: cca 200 EUR + palivo a balíčky připojištění či dalších služeb / počítám s cca 100 EUR

Více si o půjčení auta na Seychelách přečtěte v mém samostatném příspěvku:

Doprava autobusem po ostrově Mahé, oficiální jízdní řády: 

 •  https://www.sptc.sc/download/sptc-bus-schedule-timetable-2019/

Four Seasons Resort Seychelles / foto: Petra Švehlová Stowasserová, dovolenkářka

Stravování na Seychelách – kreolský trh v Beau Vallon na Mahé / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely, Mahé: Morne Blanc vyhlídka


4, Trajekty na Seychelách 

Na seychelách operují dvě hlavní trajektové společnosti. Jsou to trajekty od společnosti Cat Cocos a Inter Island Ferry. Co se týče trajektů mezi hlavním ostrovem Mahé a Praslinem, či mezi Praslinem a ostrovem La Digue, můžete během dne vybírat z mnoha časů. V případě trajektu z ostrova La Digue zpět na Mahé počítejte s ranním odjezdem.

 • Z ostrova Mahé na Praslin stojí trajekt na osobu od 50 EUR / v nabídce je možné připlatit si Shuttle Bus, který vás po příletu na ostrov Mahé odveze do přístavu na trajekt – cena je cca 10 EUR na osobu
 • Z ostrova Praslin na La Digue vás vyjde jedna jízda trajektem od 15 EUR na osobu
 • Za cestu trajektem z ostrova La Digue na Mahé zaplatíte za nejlevnější lístek 60 EUR na osobu

Trajekty můžete vyhledávat a rezervovat na stránkách seychellesbookings.com

Levně na Seychely – doprava / foto: Petra Švehlová Stowasserová


Konečný přibližný rozpočet za 2 osoby:

Letenky ………………………………………… 24- 28.000 Kč

Ubytování Praslin…………………………..   6- 12.000 Kč

Ubytování La Digue ……………………….   5- 16.000 Kč

Ubytování Mahé ……………………………   8- 16.000 Kč

Trajekty…………………………………………    270 EUR

Půjčení auta na Mahé na 4 noci ……….    300 EUR

Dále počítejte s cenou za půjčení kola na La Digue, pojištěním, stravováním a cestováním po ostrově Praslin autobusy či taxíkem, případně s půjčením auta i zde. Připočtěte si také vstupné do některých parků a muzeí.

V případě, že zvolíte levnější typy ubytování a budete schopni se stravovat individuálně včetně vlastního stravování z nakoupených surovin v supermarketech a formou místních take away, počítejte, že je možné vejít se s cenou za pobyt do částky 70- 80.000 Kč pro 2 osoby. Pokud se do této ceny chcete vejít a zároveň se nechcete příliš omezovat, volte kratší pobyt, případně některý z ostrovů vynechte. Na druhou stranu, pokud se vzdáte pronájmu auta na ostrově Mahé a budete se po ostrově pohybovat autobusem, ubytujete se v okolí hlavního města Victoria či u pláže Beau Vallon, můžete svůj celkový rozpočet snížit až na cca 30.000 na osobu. 


Dále lze dovolenou na Seychelách doplňovat o několikadenní pobyty na lodích či v rámci dalších okolních ostrovů, např. na ostrově Silhouette či na Sainte Anne aj., v luxusních resortech. Více novinek se dozvíte během roku 2020.


Vrátili jste se z vaší vlastní dovolené na Seychelách a mé stránky pro vás byly inspirací, uděláte mi radost, pokud se se mnou podělíte i o vaše zkušenosti a sdílíte mé stránky s vašimi přáteli.

Budu ráda, pokud mě budete sledovat na těchto sociálních sítích:


Krásnou dovolenou na Seychelách

Vaše dovolenkářka