Půjčení auta na Seychelách

 


Čeká vás dovolená na Seychelách a rádi byste tuhle pohádkovou zemi poznali sami po svém, bez cestovky a bez zakoupených výletů se skupinou dalších turistů? Pak právě pro vás je můj dnešní díl, jak a za kolik si na Seychelách pronajmout auto a vypravit se na vlastní pěst objevovat ostrovy Mahé i Praslin. To jsou totiž i dva hlavní turistické ostrovy, kde se půjčení auta vyplatí. Na ostrově La Digue si stále ještě vystačíte na kole či pěšky.

Seychely, Půjčení auta na ostrově Mahé / foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Půjčení auta na ostrově Praslin

Capricorn Car Rental

 • capcorn@seychelles.net
 • www.capricorncarrental.com
 • několikrát osobně vyzkoušeno

Praslin Holiday Car Rental

 • pracar@seychelles.net
 • Zdarma přistavení auta
 • ceny od 40 EUR / den

Bliss Car Hire

 • www.blisscarhire-seychelles.com
 • na svých fb stránkách uvádí i obrázky zapůjčovaných aut
 • ceny od 39 EUR / den

Seychelles – Praslin – Anse Georgette / foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Mohlo by vás zajímat o ostrově Praslin:


Půjčení auta na ostrově Mahé 

Co se týče půjčoven aut na ostrově Mahé, doporučuji vybírat přímo v prostorách letiště po příletu. Spousta kanceláří vám na místě poskytne většinou lepší slevy, než které byste získali skrz zprostředkovatelské společnosti. Běžná cena za půjčení auta na 1 den vychází okolo 35- 70 EUR. Samozřejmě platí, že čím déle si auto necháte zapůjčené, tím lepší cenu dostanete.

Seychely - ostrov Mahé - Four Seasons Resort / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ostrov Mahé – Four Seasons Resort / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Další možnost, kde si auto můžete zapůjčit, je po příjezdu lodí v přístavu, kdy pokaždé několik zástupců, většinou menších soukromých půjčoven, čeká na příjezd trajektů s turisty. Osobně jsme takto měli pronajaté naše první auto na Seychelách. Z ubytování nám totiž auto zapomněli zajistit a nám nezbylo nic jiného, než si na rychlo zařídit nové zde. Nakonec jsme se rozhodli ponechat si auto po celý zbytek pobytu a ušetřili tak nemalou částku za půjčovné na den.

Mohlo by vás zajímat o ostrově Mahé:


Co je zapotřebí mít k půjčení auta na Seychelách:

 • Mezinárodní řidičský průkaz
  • vystaví vám ho s 1 pasovou fotografií na počkání na úřadě, kde se vydávají i běžné ŘP
 • Měli byste mít u sebe i váš český ŘP a PAS
 • Připravte si platební kartu – kreditní karta je jistota a doporučuji vám, abyste jednu takovou pro půjčování aut v zahraničí měli. Peníze si na kartě pouze rezervují, nestrhávají.
 • Debetní karta se přijímá výjimečně. Většinou si z ní peníze přímo strhávají a následně vám je po vrácení auta vrací zpět na účet. Může se vám tak stát, že budete tratit nemalou částku za převod kurzu.

Než si auto převezmete, vždy zkontrolujte jeho aktuální stav a případné škody.

Nezpomínejte se optat na pojištění auta a odpovědnosti. Pokud je to možné, přikupte si komplexní balíček krytí, který se bude vzdtahovat i na odření, čelní sklo (ostatní skla), podvozek, kola a pod.

Všechny uvedené tipy na autopůjčovny jsou vyzkoušené námi nebo našimi známými dovolenkáři, kteří využili inspirací od nás a po návratu se podělili i oni o své zážitky a zkušenosti. S žádnou z těchto uvedených společností nemám navázanou spolupráci a neručím ani za kvalitu a poskytované služby. Pokud již nějaký kontakt nefunguje, nebo jste někde zažili špatnou zkušenost, budu ráda, když se s námi podělíte a dáte nám vědět, abychom mohli udržovat informace v tomto příspěvku co nejvíce aktuální.

Děkuji a přeji vám krásnou dovolenou na Seychelách

Vaše dovolenkářka