Seychely, ostrov Mahé: 5 důvodů, proč se ubytovat v oblasti Baie Lazare

 

^Zde si porovnejte ceny jednotlivých ubytování ve vámi hledané oblasti ^


Ostrov Mahé je nejenom rájem s nádhernými plážemi na Seychelách. Je i největším a hlavním ostrovem v celém souostroví. Díky tomu se vám zde nabízejí ideální podmínky, jak můžete strávit svou vlastní dovolenou bez cestovky v zázemí kompletní infrastruktury. Většina letů směřuje právě na ostrov Mahé. Nikoho jistě nepřekvapí, že okolí letiště a hlavního města Victoria, bude tou nejrušnější oblastí ostrova. Osobně však doporučuji půjčit si auto a vypravit se procestovat celý ostrov. Jistě mi dáte za pravdu, že čím delší či složitější bude vaše cesta od letiště, tím pohádkovější vámi objevené místo bude. My se takto zamilovali právě do oblasti Baie Lazare a zde máte několik důvodů, proč by se zde mohlo líbit i vám:

1, Baie Lazare se nachází na jihozápědě ostrova Mahé

To znamená, že cestu sem si najde opravdu jen malá část turistů, kteří na ostrov Mahé přicestují. Abyste se sem dostali, budete si muset zapůjčit vlastní auto, nebo absolvovat jízdu autobusem, který vás mnohdy nevezme z větším zavazadlem a někdy je potřeba i přestupů. Nebo budete muset zaplatit poměrně tučný poplatek za taxi. Máte tedy téměř jistotu, že na tomhle místě se rozhodně se zástupy turistů mačkat nebudete.

Pro více informací o námi doporučovaném ubytování klikněte na fotku: 

Seychely, ostrov Mahé, odkaz na námi doporučované ubytování v soukromé vile / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely, ostrov Mahé – odkaz na námi doporučované ubytování / foto: Petra Švehlová Stowasserová

2, V oblasti Baie Lazare se nachází jedny z nejluxusnějších resortů

Ostrov Mahé se pyšní hned několika 5* luxusními resorty. A právě v oblasti Baie Lazare se nachází rovnou dva z nich. Námi oblíbený Four Seasons Resort a druhý, Kempinski Resort. Už jen tento fakt značí, že se jedná o výjimečnou oblast.

Four Seasons Resort Seychelles / foto: Petra Švehlová Stowasserová, dovolenkářka

3, V oblasti Baie Lazare najdete jedny z nejhezčích pláží ostrova

Ne nadarmo si vybrali resortní řetězce na Mahé právě tuto oblast. Kolem celého výběžku se nachází jedny z nejpohádkovějších pláží, které na ostrově můžete zažít. Za nás je tou nejhezčí hlavní pláž v resortu Four Seasons Resort, o které jsem se pro vás rozepsala v příspěvku zde. Není však jedinou. Stačí, abyste od resortu Four Seasons pokračovali směrem dolů po úzké silnici a dojedete k dalším dvěma neméně nádherným plážím. U jedné naleznete veřejnou restauraci a dalších několik apartmánů k ubytování.

Seychely, ostrov Mahé, pláže v oblasti Baie Lazare v odpoledních hodinách / foto: Petra Švehlová Stowasserová

4, V oblasti Baie Lazare je jen omezené množství ubytování

Nevýhodou, ale pro nás, kteří s tím počítáme, spíše výhodou, je fakt, že cenově dostupných ubytování zde najdete jen opravdu málo. Přestože se v posledních letech přistavělo několik dalších apartmánových domů, stále se dá hovořit o štěstí, pokud se vám podaří rezervovat si některý ze self catering apartmánů pro více dní v Baie Lazare. Pokud nebude žádný z nich volný na celý týden, zkuste rezervaci i pro méně nocí. Tato oblast si to zaslouží!

Ověřit cenu a rezervovat apartmán v této vile: 

Seychely, ostrov Mahé – 2 apartmány s bazénem a výhledem na moře / proklikem získáte více informací


Ověřit cenu a rezervovat tuto vilu se soukromým bazénem: 

Seychely, ostrov Mahé – vila se soukromým bazénem / proklikem získáte více informací

5, I když jste poměrně daleko od hlavního města, pořád jste na Mahé

Na první pohled vás může od ubytování v oblasti Baie Lazare zrazovat vzdálenost od hlavního města Victoria, ale pokud budete disponovat zapůjčeným vozem, stačí vám udělat si dopoledne příjemný výlet přes ostrov, abyste si na trhu v hlavním městě nakoupili vše potřebné od místních rybářů a farmářů a vše ostatní si doukoupili v supermarketu, na ostrově Eden. Zde budete mít pocit, že jste v kterémkoliv jiném obchodě v Evropě. Odpoledne si již opět můžete užívat výhod a luxusu téměř prázdných pláží v oblasti Baie Lazare.

Seychely, ostrov Mahé, tradiční trhy v hlavním městě Victoria / foto: Petra Švehlová Stowasserová, dovolenkářka

Seychely, ostrov Mahé, tradiční trhy v hlavním městě Victoria / foto: Petra Švehlová Stowasserová, dovolenkářka

Jste rozhodnutí? Vyberte si, kde se ubytujete a neváhejte s rezervací!

Krásnou dovolenou

Vaše dovolenkářka