Počasí na Seychelách a kdy se sem vypravit na dovolenou

 

^Zde si porovnejte ceny jednotlivých ubytování ve vámi hledané oblasti ^


Plánujete koupi letenek na Seychely, ale předem byste chtěli vědět, jaké počasí zde kdy vládne a kdy je tedy nejvhodnější se sem vypravit? Pak právě pro vás jsem připravila malé shrnutí, jak to s počasím na Seychelách během roku vypadá. Hned na začátku vás potěším, že seychelské ostrovy leží mimo pás cyklonů a tudíž se nemusíte obávat delších tropických bouří, jako je tomu například v Karibiku. Na Seychelách vládne během celého roku oceánské tropické počasí, kdy průměrné teploty neklesají pod 23 C a naopak nejvyšší hodnoty na teploměru málokdy přesáhnou 31 C. Podobně je tomu i s teplotou moře, která si během roku drží teploty v rozmezí 27- 31 C. Dovolená na Seychelách je tedy ideální variantou pro všechny zimomřivé a teplomilné dovolenkáře.

Přečtěte si také:

Dovolená na Seychelách bez cestovky / foto: Petra Švehlová Stowasserová, dovolenkářka

Díky své poloze tak mají Seychely téměř konstatní – neměnné počasí během celého roku. To však neznamená, že vás zde nemohou sem tam zastihnout deště a deštivé dny. Po většinu doby se však jedná o rychlé přeháňky, díky kterým je na Seychelách živá veškerá fauna a flora. Přeci jen místní tropická příroda není zelená jen tak z ničeho.  Počítejte tedy s občasnými přeháňkami. V praxi to vypadá tak, že se z ničehonic obloha zatáhne, přičemž následuje rychlý déšť, po jehož skončení se většinou do hodiny vyjasní a vy se tak můžete znovu kochat zalitou zelenou a jinak barevnou florou s modrým nebem nad hlavou.

Seychely, ostrov Mahé – když je na jedné straně ostrova zataženo, na druhé je přes hory většinou krásně/ foto: Petra Švehlová Stowasserová

Počasí na Seychelách lze navíc rozdělit na 2 hlavní období. Na suché a chladnější, které panuje převážně od dubna do srpna a tropicky deštivé, trvající převážně od října do února. Měsíce březen a září lze považovat za přechodné. Pokud se chcete vypravit na Seychely s největší pravděpodobností suchého počasí s minimem dešťů, uvádí se za ideální měsíce červen až srpen, což je jistě skvělá zpráva pro všechny dovolenkáře, kteří mohou na dovolenou vycestovat pouze během našich letních prázdnin. Připravte se však také na vyšší ceny ubytování, letenek a dalších poskytovaných služeb a stejně tak počítejte i s větším zájmem turistů. Pokud se hlavnímu turistickému ruchu během letních měsíců chcete vyhnout a přitom si užívat nejteplejší měsíce, nakupte si letenky pro duben až květen, kdy bývá vzduch i moře nejvyhřátější.

Někdy stačí sednout na kolo a dojet za roh, kde už neprší – ostrov La Digue / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Za nízkou sezónu se pak považují naše podzimní a zimní měsíce, s výjimkou vánočních svátků. Udává se, že nejvíce deštivých dní vás na Seychelách může potkat během měsíců prosince a ledna. Nenechte se však odradit. Ceny letenek i ubytování bývají v těchto podzimních a zimních měsících velmi lákávé a byla by škoda jich nevyužít jen proto, že by vás mohlo potkat několik propršených dní. Osobně jsme na Seychelách strávili 2 týdny dovolené i během prosince a kromě 2 celých propršených dní na Mahé, které jsme alespoň věnovali návštěvě muzeí, místních trhů a odpočinku, nám panovalo krásné slunečné počasí. Na ostrově La Digue jsme měli naopak štěstí na krátké dešťové přeháňky, kdy na jedné straně ostrova pršelo a po projetí několika set metrů nebyla po dešti ani známka.

Díky pravidelným dešťovým přeháňkám má příroda na Seychelách dostatek vláhy, což je vidět i z letadla z Mahé na Praslin (a naopak). Přelet mezi ostrovy je jeden z nejhezčích zážitků, které zde můžete zažít / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Co si budeme povídat, ono takové občasné svlažení během horkých dní, v podobě malé dešťové přeháňky, není úplně špatné. Tak vám přeji, ať si dovolenou užijete za každého počasí. Však také v mnoha ubytováních naleznete velké deštníky, které místní používají jako ochranu proti dešti i proti slunci.

Vaše dovolenkářka