Návštěva Tea Factory a trek k vyhlídce Morne Blanc

 

^Zde si porovnejte ceny jednotlivých ubytování ve vámi hledané oblasti ^


Tea Factory stojí na ostrově Mahé, na Seychelách, rozhodně za návštěvu. A to nejen během propršených dní. Méně známou továrnu na čaj a přilehlé čajové plantáže doporučuji navštívit i za hezkého počasí. Kromě samotné prohlídky čajové továrny se vám totiž za slunečného počasí nabízí z terasy dechberoucí výhledy do okolí a navíc se můžete projít i mezi čajovými plantážemi, kde potkáte místní sběračky čajových lístků.

Seychely, Mahé: Tea Factory / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Prohlídka procesu výroby a tamního čajového muzea je víceméně samostatná a ačkoliv se jedná, v porovnání se srílanskými čajovými továrnami, o poměrně malou továrnu, v mnohém nás bavila víc než některé tea factory na Srí Lance. Mimojiné se zde dozvíte spoustu zajímavostí nejen ze zpracování místního čaje, ale podíváte se i do minulosti, jakou historii má čaj právě na Seychelách. Ačkoliv se to na první pohled nebude možná zdát, prohlídky bývají při malém počtu pozitivně naladěných návštěvníků velmi interaktivní. Místní bývají velmi přátelští a většina z nich se s námi pustila i do řeči.

Mapa výletů: Morne Blanc a Tea Factory – během víkendu bývá čajová továrna zavřena / credit: Google mapy

Do čajové továrny se dostanete po horské spojovací cestě vedoucí z hlavního města Victoria do Port Glaud. Jedná se o stejnou cestu, kterou se dostanete k procházce na Morne Blanc vyhlídku, se kterou doporočuji návštěvu továrny spojit. Viz. přiložená mapa. Cesta je plná serpentýn a je dobré počítat s tím, že místní zde jezdí do zatáček poměrně divoce.

Seychely, Mahé: Morne Blanc vyhlídka / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Co se týče hodnocení a recenzí na internetu, seychelská čajová továrna vzbuzuje u návštěvníků rozpoluplné emoce. Na první pohled je vidět, že své nejlepší časy má již za sebou. Věřím však, že díky rozmachu individuálního turismu na Seychelách se podaří místní Tea Factory a její okolí postupně renovovat. Nicméně, já osobně jsem byla nadšená právě z toho historicky vyhlížejícího vzhledu továrny. Možná i díky tomu, že jsme zde po většinu doby (i během prohlídky) byli téměř sami. Není divu, že někdo by mohl mít pocit, že takto opuštěné místo vzbuzuje chvílemi až strašidelné emoce.

Tea Factory, Mahé, Seychely / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Tea Factory, Mahé, Seychely / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Tea Factory, Mahé, Seychely / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Tea Factory, Mahé, Seychely / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Pokud tedy očekáváte moderní továrnu se spoustou turistů, ochutnávkami čajů a přemlouvačemi, ať si něco koupíte, budete zde zklamaní. My však byli nadšeni a přivezli jsme si z firemní prodejny spoustu voňavých a chutných čajů za mnohem nižší ceny, než za kolik je prodávají na letišti a v dalších prodejnách s upomínkovými výrobky ze Seychel. Doporučuji zakoupit dárkové balíčky čajů jako suvenýry z cest. Obzvlášť voňavý a chutný je vanilkový čaj.

Tea Factory, Mahé, Seychely / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Tea Factory, Mahé, Seychely / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Co se týče treku k vyhlídce Morne Blanc, je tahle procházka považovaná za jednu z nejhezčích, kterou můžete na seychelském ostrově Mahé za hezkého počasí podniknout.

Vyhlídky z Morne Blanc treku a návštěvy čajové továrny – na cestu jsme se vrátili ještě následující den za slunečného počasí / foto: Petra Švehlová Stowasserová


Další inspirace, rady a tipy naleznete v rubrice Seychely bez cestovky 

Krásnou dovolenou

Vaše dovolenkářka