Ubytování na Seychelách

 

^Zde si porovnejte ceny jednotlivých ubytování ve vámi hledané oblasti ^


Kde se na Seychelách ubytovat levně a zajímavě je jistě jednou z nejčastějších otázek, kterou si položí snad každý nezávislý dovolenkář, pokud odmítá platit až desetitisíce za noci jen v luxusních resortech. Seychely si stále drží svůj punc luxusu, a proto je tato destinace pro mnoho lidí považovaná za něco nedostižného. Ráda bych vám tento předsudek vyvrátila a pomohla hodně z vás splnit si jeden z dovolenkářských snů o pohádkové exotice. Hledat ubytování na vlastní pěst je rok od roku snažší díky přibývajícím kapacitám a různým portálům, ale zároveň zajímavé a levné apartmány bývají rychleji pryč. Ráda bych vám předala pár tipů, kde ubytování hledat a kde se nám osobně při naší cestě po Seychelách líbilo.

Tip č. 1 – ostrov PRASLIN – Soukromá vila s vlastním vstupem na pláž

Seychely - ubytování - Praslin / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ubytování – Praslin / Foto: Petra Švehlová StowasserováPředstavte si, že jste na své vysněné dovolené po Seychelách a několik dní vítáte rána s neskutečným výhledem na moře, okolní zeleň a nedaleký ostrov z vlastní terasy. Snídani si sice musíte připravit sami, ale nemění to nic na tom, že si to čerstvé ovoce, které jste si den před tím nakoupili v nedalekém obchodě, můžete vychutnat z altánku nad mořem, který je také součástí domu na pobřeží.

Seychely - ubytování - Praslin / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ubytování – Praslin / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Tuhle vilku jsem rezervovala doslova na poslední chvíli:

Ubytování pro druhou polovinu prosince, se nabízely v cenách do 2 tis. pouze jako skromné apartmány či pokoje bez kuchyně v turisticky nejrušnějších částech ostrova. Pár dní před naším odletem se však objevila nabídka této vilky za zvýhodněnou cenu. Během roku jsem dané ubytování sledovala a ceny se pohybují poměrně často do 90 EUR / noc. Pokud budete mít štěstí, podaří se vám rezervace ještě výhodněji.

Seychely - ubytování - Praslin / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ubytování – Praslin / Foto: Petra Švehlová StowasserováTip č. 2 – ostrov LA DIGUE – Pokoj s vlastní koupelnou v rodině místních

Není tu bazén, není tu soukromá pláž ani televize a klimatizace. Co tu ale zaručeně naleznete, je příjemný pobyt u místní rodiny uprostřed zeleně. Neznám lepší způsob, jak poznat seychelskou kulturu, než když se ubytujete u někoho z místních. Půjčení kol za zvýhodněnou cenu. Zaručené tipy, kam se vydat a v kterou denní dobu i tradiční kreolské večeře v podobě grilované ryby jako milá pozornost.

Seychely - ubytování - La Digue / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ubytování – La Digue – Sharming room by Meera / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Takovouhle zkušenost máme my s ubytováním, které jsem nám rezervovala přes ubytovací službu AirBnB za cenu 1tis/ noc. Ubytování se zde nabízí různá, doporučuji však zaměřit se na ty, které se nabízí přímo od místních rodin. Pokud jste tuto službu ještě nikdy nevyužili, můžete využít můj návod „Jak na rezervaci s AirBnb“ , který jsem vytvořila na blogu dovolenkarka.cz . Pokud využijete můj odkaz k registraci, získáte na první rezervaci bonus ve výši cca 725 Kč (dle uvedených aktuálních pravidel). Vzhledem k tomu, že u této služby platíte malý poplatek při rezervaci i portálu, sleva je příjemným zlevněním na vaše první ubytování.

Seychely - ubytování - La Digue / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ubytování – La Digue / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Pokud dáváte přednost klasickému ubytování v hotelech / apartmánech, na La Digue očekávejte krapet vyšší ceny a méně nabízených kapacit, než je tomu na ostatních dvou zmiňovaných ostrovech.

Když se vám poštěstí a objeví se nabídka ubytování pod 1,5 tis/ noc pro 2 os. a pokoj / apartmán, který se vám bude líbit – neváhejte. U ostrova La Digue platí více než kde jinde, kdo dřív přijde, ten rezervuje levněji a líp. U tohoto ostrova neplatí ani mé „triky“ rezervace na přímo. Majitelé prostě nemají potřebu dávat vám ubytování levněji, protože si jsou vědomi vyjímečnosti své destinace. Každopádně netvrdím, že mimo sezónu to nepůjde ..

 

Tip č. 3 – ostrov MAHÉ – Prázdninový dům / Luxusní apartmá s vlastní terasou, zahradou a výhledem na moře

Seychely - ubytování - Mahé / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ubytování – Mahé / foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Na ostrově Mahé se nabízí nejvíc možností ubytovat se za ceny pod 2tis./ noc pro 2 os. Ať už to jsou jednoduché pokoje či apartmány v okolí hlavního města Victoria či v turisticky nerušnější části ostrova – Beau Vallon. My však zvolili rezervaci prázdninového domu na Baie Lazare. Místo, které je podle mě jednou z Nej oblastí na ostrově Mahé. Je zde několik pláží, z nichž u dvou se rozprostírají jedny z nejluxusnějších resortů na Seychelách.

Seychely - ubytování - Mahé / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ubytování – Mahé / foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

K tomuto ubytování doporučuji pronajmout si i auto. Resort s vilami se nachází vysoko s výhledem na moře a cesta od autobusu sem vede několik set metrů do kopce. Stejně tak od pláži by netrénované dovolenkáře mohla vyčerpat cca půlhodinová procházka zpět nahoru.

Seychely - pláže - Baie Lazare / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – pláže – Baie Lazare / foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Prázdninové domky v Baie Lazare jsou oblíbenou variantou ubytování v této oblasti a vzhledem k přívětivé ceně, která se pohybuje okolo 2 tis/ noc pro 2 os. a poměru k hodnotě, kterou zde získáte, je dobré neváhat s rezervací, pokud by se nabízel poslední volný dům. Jestli se k rezervaci pustíte dostatečně včas, v  okolí se nabízí i levnější ubytování jednoduššího typu za méně než 2 tis/ noc pro 2 os.Doporučení na závěr:

Seychely - ubytování - Mahé / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Seychely – ubytování – Mahé / foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Na Seychelách je pro individuální cestovatele oblíbenou variantou ubytování v tzv. Self Catering apartmánech. Vzhledem k tomu, že stravování v klasických restauracích bývá poměrně drahé a ne každému vyhovují místní Take Away, kde se dá jíst za srovnatelné ceny jako u nás, bývají apartmány s malou kuchyňkou nejčastějším typem ubytování. Je i skvělou variantou pro osoby s dietami. Já cestuji s přísnou bezlepkovou dietou a ocenila jsem tak skvěle vybavené kuchyňky našich apartmánů, kde jsme si mohli připravit i grilované ryby a vychutnat si je s výhledem na moře z vlastní terasy.