La Digue: tip na výlet do parku L’Union Estate

 

^Zde si porovnejte ceny jednotlivých ubytování ve vámi hledané oblasti ^


Pokud byste měli na ostrově La Digue absolvovat jen jeden jediný výlet, doporučila bych vám jistě nejen já strávit den v parku L’Union Estate. Jedná se o ECO turistické místo s farmou, kde na vás čeká hned několik zážitků a zajímavých míst, která stojí za to navštívit všechna. L’Union Estate Park je zároveň Národní historickou i přírodní památkou a co se historie a přírodních krás týče, je určitě skvělou ukázkou pro vás, abyste si udělali nejen o historii ostrova La Digue svůj vlastní obraz.

Jaké je vstupné do parku L’Union Estate? 

  • při vstupu budete požádáni o zaplacení 115 SCR (neměl by být problém platit kartou)
  • provozní doba by měla být mezi 7.- 17. hodinou
  • uschovejte si vstupenky, i po zavírací době je prý možnost vstoupit do parku znovu bez poplatku

Jaká zajímavá místa v parku L’Union Estate naleznete?

Asi nejlákavější atrakcí parku je pláž Anse Source D’Argent. Pláž, která se pyšní označením nejfotografovanější na světě, je cílem každodenních návštěvníků La Digue. Je i místem, kde se v rámci ostrova setkáte asi s nejvyšším počtem turistů. Nemusíte se však obávat. Zde se jedná maximálně o pár desítek lidí. Oproti jiným populárním destinacím je to pouhý zlomek.

Seychely, La Digue: Anse Source D’Argent, nejfotografovanější pláž světa / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Co se pěstování týče, můžete se v L’Union Estate parku seznámit s plantážemi vanilky a pěstováním kokosových palem. Pokud přemýšlíte, jaký suvenýr byste měli sobě i svým blízkým z dovolené na Seychelách dovézt, poohlédněte se zde právě po vanilkových luscích a výtažcích z nich. Ty tradiční pocházející z této farmy byste měli zakoupit právě zde. Navíc kolem vanilkových plantáží je i příjemná projížďka / procházka na cestě k pláži Anse Source D’Argent.

Seychely, La Digue, L’Union Estate / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Opomenout se vám dozajista nevyplatí ani želví výběh v parku. Předem říkám, že nepodporuji žádné cvičení zvířat a jejich zavírání ve stísněných prostorech. Zde si můžete být jisti, že se s místními želvami neděje nic špatného. Ba naopak, jejich bydliště připomíná spíš obrovskou zahradu s dostatkem místa na výběh. Atmosféru dotváří okolní žulové skály. Do výběhu k želvám je samozřejmě zákaz, ale pokud budete mít štěstí na hodinu krmení, stejně jako jsme měli my, budete mít příležitost nakrmit si svou želvu čerstvými zelenými větvičkami. Pokud se na Seychely vypravujete poprvé, želvy se zde považují za běžné domácí zvíře. U většiny domů tedy můžete místo psa vidět na zahradě želvu. Častokrát vám může, především pak na ostrově La Digue, cestu skřížit právě želva.

Seychely, La Digue, L’Union Estate / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Mezi další místa, která jsou pro turisty navštěvující L’Union Estate Park zajímavá, patří Plantážní dům, který je možné během otevírací doby v rámci vstupu do parku také navštívit. Místo se proslavilo i díky natáčení jednoho dílu úspěšného francouzského  filmu Goodbye Emmanuelle. Především pak milovníky lodí by mohla zaujmout historicka výroba tradičních lodí ze dřeva Takamaka a na závěr zmíním i starý koloniální hřbitov, který se stal místem posledního odpočinku pro první obyvatele ostrova La Digue.

Ať už se rozhodnete navštívit L’Union Estate pouze kvůli nejfotografovanější pláži světa, Anse Source D’Argent, nebo se sem vypravíte v rámci celodenního poznávacího výletu, přeji vám, ať si svůj den na této eko farmě a na úchvatné pláži užijete na maximum.

Vaše dovolenkářka