Ty Nej pláže, které na Seychelách nesmíte vynechat

 

A co tam na těch Seychelách budete dělat? Vždyť je to „snobárna“ jen pro bohaté a dá se tam jen ležet na pláži .. Asi takhle nějak zní jeden z nejčastějších předsudků, který koluje o Seychelách. I o tom, že Seychely nejsou jen o drahých resortech a lenošení na pláži, se budete moct postupně dočíst zde na stránkách. Dnes bych vás ale ráda navnadila právě na ty krásné pláže, které dělají ze Seychel oblíbenou destinaci pro dovolenou v ráji.

Pobřežní treky přes ty nejfotogeničtější místa na Seychelách

Pobřežní treky přes ty nejfotogeničtější místa na Seychelách / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Na každém ze tří hlavních ostrovů naleznete spousty krásných pláží. Některé však mají oproti těm ostatním jedinečné kouzlo. Většinou to jsou místa, na které není až tak snadné se dopravit, nebo to zrovna nejsou ty vyvolené, o kterých se píše v každém druhém průvodci, takže se o ně nebudete muset dělit s davy turistů.

Ostrov La Digue - Anse Cocos / foto: Petra Švehlová Stowasserová

Ostrov La Digue – Anse Cocos / foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Ostrov La Digue je sám o sobě rajským ostrovem, a proto není divu, že právě zde se nachází jedny z nejfotografovanějších pláží Seychelských ostrovů – ale i pláží světa. Pobřežní treky si zde nesmíte nechat ujít.

Na Seychelách naleznete pláže, které vám doslova budou brát dech / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Na Seychelách naleznete pláže, které vám doslova budou brát dech / Foto: Petra Švehlová StowasserováNa Praslinu je prý nejhezčí pláží Anse Lazio. Málokdo však ví, že mnohem hezčí (alespoň podle dovolenkářky) je pláž Anse Georgette, kde si budete připadat jako v opravdovém ráji.

Pláž resortu Four Seasons na Mahé - ten pocit, kdy si jeden den dopřejete jen luxusní lenošení / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Pláž resortu Four Seasons na Mahé – ten pocit, kdy si jeden den dopřejete jen luxusní lenošení / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Pokud budete trávit váš pobyt na hlavním ostrově Mahé, doporučuji zapůjčit si auto a prozkoumat pobřeží především na jihu ostrova. Určitě by vám neměly uniknout ani pláže v oblasti Baie Lazare, které považuji za nejhezčí na Mahé.

Nejhezčí pláž na Praslinu? Za mě Anse Georgette / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

Nejhezčí pláž na Praslinu? Za mě Anse Georgette / Foto: Petra Švehlová Stowasserová

 

Jaké pláže na Seychelách neopomenout, jak se k nim dostat a další rady a tipy naleznete postupně zde na stránkách, nebo se můžete nechat inspirovat i mými již zveřejněnými příspěvky na mém blogu dovolenkarka.cz .